Erdoğan’ın 10 İç Sıkıntısı

Erdoğan’ın 10 İç Sıkıntısı

1- Yıllar var ki tek başına sokağa çıkamadı. Sanki cinayet suçundan ağır hükümlü de başını göğe uzatıp rahat bir nefes çekip ciğerlerini temiz havayla dolduramadı. Yönettiği halktan korkmak, halkın içine tek başına çıkamamak ne büyük bir iç sıkıntısıdır…

2- Siyaset sahnesinde kimle yola çıkmışsa, kimin elini öpmüşse onu yarı yolda bıraktı, ihanet etti.

3- En büyük destekçisi ülkücülere kimi hedef gösterse hedefi tutturamadı. Çinli dedi, Korelileri dövdüler; Rusya dedi, Hollanda Konsosluğuna saldırdılar.

4- Düşünün ki şahsiyetinize edilen hakaretlerden dolayı sayısız kez soruşturma açtırmanıza rağmen çocuğundan yaşlısına milyonlarca insanın hakaretine, ahına maruz kalıyorsunuz.

5- Sürekli tükürdüğünü yalamak nasıl bir duygudur? Hangi ülkeye, lidere tavır alsa, kime dostum dese, kime düşmanım dese bir süre sonra tam tersi bir tavır almak zorunda kaldı.

6- Kamuoyuna sürekli yalan söylemek zorunda kalmak, dil sürçmelerinin psikolojik analizinin filan yapılması…

7- “İngilizce bilmeyeni çaycı bile yapmazlar” denilen ülkenin cumhurbaşkanı olup da İngilizce bilmemesi, bu dil bilmezliğin kendisini sürekli küçük düşürmesi, dahası üniversite diplomasını bulamaması…

8- Devletinin askerine ve polisine bile güvenememesi; karakol, kışla ziyaretlerinde kolluk kuvvetlerinin şarjörünün boş bırakılması.

9- Tüm baskı ve teröre rağmen sokak muhalefetini susturamaması.

10- OHAL dışında ülkeyi yönetememesi.

Baran Sarkisyan